"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś" Antoine de Saint-Exupéry

 

Na początek trochę faktów, czyli jak się to wszystko zaczęło...

     Golden Retrievery to psy o łagodnym charakterze, zniewalającym spojrzeniu i niezwykle przyjazne człowiekowi. Właśnie te cechy sprawiły, że po długich poszukiwaniach, w sierpniu 2002 roku trafił do nas przedstawiciel tej rasy, dziś już nieżyjący - Champion Polski, Zwycięzca Polski 2005 - AGENT Lorwet. Oczarował nas swą energią do życia, wiernością i miłością, którymi nas codziennie obdarzał. Agent stał się naszym nieodłącznym przyjacielem i pełnoprawnym członkiem rodziny. Pozwolił na popełnienie wszystkich błędów, jakie świeżo upieczonemu właścicielowi zdarza się popełnić, wprowadził mnie w świat wystaw i hodowli. Tak właśnie rozpoczęła się moja przygoda z kynologią...

     Goldeny stały się moją pasją i zawładnęły całym życiem. Oczywiste było, że kiedyś pojawią się kolejni przedstawiciele tej rasy w moim domu. I tak też się stało... W marcu 2008 roku dołączył do nas IMPERIAL JAZZ is Friendly (w domu Fred), pies pochodzący ze znanej czeskiej hodowli Jany Halabalovej. Fred sprawił, że w Goldenach zakochaliśmy się jeszcze bardziej...

     Nadszedł moment na zrobienie kolejnego kroku w kierunku hodowli psów... W grudniu 2008 roku przybyła do nas nasza pierwsza suka o bardzo obiecującym rodowodzie, która rozpoczęła naszą własną drogę hodowlaną pod przydomkiem Złota Nadzieja. Od tego momentu nasza praca hodowlana zaczęła się na dobre! W ślad za Foxy pojawiły się kolejne suczki, mieszkające w zaprzyjaźnionych domach - Roxi, Ciacho, Sally, Thai i Hela.

W styczniu 2013 przyjechał do nas z dalekiej Anglii Leon. Piękny pies o niesamowicie zrównoważonym temperamencie i świetnym zdrowiu, który zdobył serca nie tylko nasze, ale również wielu sędziów i hodowców.

Z kolei w listopadzie 2017 roku doczekaliśmy się prawdziwie złotego szczenięcia o wdzięcznym imieniu Gustaw, który wprowadził moc energii do naszego domu. Jesteśmy w nim zakochani po uszy!:)

Od 16 lat mieszkają z nami goldeny, bez których nasz dom nie byłby domem. Są pełnoprawnymi członkami rodziny. Każdy jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i jakże inny od pozostałych.

 

Czym jest dla nas hodowla psów...

     Ze względu na charakter Goldenów, wiemy jak ważne jest dla nich życie z człowiekiem. W związku z tym nasze psy żyją z nami, nie obok nas... Bez względu na plany hodowlane i sukcesy wystawowe, zawsze były, są i będą przede wszystkim członkami rodziny. Są przyjaciółmi na dobre i na złe. Sprawiły, że podporządkowaliśmy im całe nasze życie. Dziś już nie potrafimy wyobrazić sobie domu bez nich i chcielibyśmy, aby tak samo traktowane były nasze szczenięta w nowych domach.

     Aby tak się stało, staramy się przygotować nasze szczenięta, aby wychodząc do nowych domów, mogły brać czynny udział w życiu całej rodziny. Maluchy odchowywane są w atmosferze miłości, w domu, gdzie poznają nowych ludzi, zapachy czy dźwięki. Chcemy, aby w okresie tak ważnym dla ich rozwoju, zapoznały się z jak największą ilością bodźców, co na pewno wpłynie na ich dalsze życie i chęć poznawania świata.

     Hodowla psów o doskonałym charakterze: zrównoważonych, przyjaznych i ciekawych świata. O oczach pełnych ufności, z machającym ogonem... O doskonałym eksterierze: świetnej anatomii oraz dynamicznym ruchu. Zdrowych, zawsze wesołych i gotowych do pracy. To właśnie moje marzenie, moja Złota Nadzieja...

 

 

Projekt i wykonanie: Webkreacje.pl.     Minimalna rozdzielczość: 1024x768.     © 2003-2010 Wszelkie prawa zastrzeżone!